Gå til hovedinnhold (Press Enter)
Jeg ønsker å...

«Yaris Cross er liten og leken, og har nok av plass».

Silje Opseth er godt fornøyd med valget av den nye crossoveren fra Toyota.

Når man er mye på farta i hverdagen, er det ingen tvil om at det er ekstra praktisk å ha sin egen bil. Den tar deg fra A til B, enten du skal på samlinger rundt om i landet eller besøke familien i hjemkommunen.

Kjørekomfort

For en aktiv idrettsutøver som Silje kan det fort bli mange timer bak rattet. Derfor var det også viktig for henne at bilen var god å sitte i. Etter å ha testet Yaris Cross Hybrid har hun konklusjonen klar.

– Det første jeg satte pris på var kjørekomforten. Bilen er god å manøvrere, og teknologien er enkel å forstå seg på. Med andre ord tok det ikke lang tid å gjøre seg kjent med den nye bilen.

Romslig

For Silje var det helt avgjørende at bilen hadde hadde plass til ski- og treningsutstyr. Samtidig ønsket hun seg en bil som var middels stor, og da var Yaris Cross Hybrid et naturlig valg.

– Jeg kommer til å bruke bilen mye til og fra treninger, enten det er i hoppbakken eller på andre arenaer, og i forbindelse med hopprenn. Bagasjeplass var derfor et av de viktigste kriteriene for valg av modell, men jeg hadde også lyst på en bil som ikke er altfor stor.

Fersk bileier

Toyota Norge signerte en samarbeidsavstale med Norges Skiforbund og Hopplandslaget i starten av 2022, og Silje ble derfor nylig en del av Team Toyota. Hun har ikke rukket å kjøre så mange kilometer ennå, men gleder seg stort til å frakte skiene i sin nye bil.

– Det blir godt å alltid ha en bil tilgjengelig til en hver tid, og det er jo veldig stas at den er min. I tillegg er det kult å ha en modell som er helt ny, avslutter hun.